Proč je randění pro dnešní dvacetileté tak těžké

February 26, 2020

Dnešní doba nabízí nepřeberné množství možností, jak se seznámit. Přesto mají dnešní dvacátníci větší problém najít svoji spřízněnou duši než kdykoliv předtím. Jaká úskalí přináší mladý věk při randění a jak moc nás ovlivňují moderní technologie?

Existuje hned několik důvodů, proč je randění v dnešní moderní době o tolik těžší než v době našich rodičů a prarodičů.

Jedním z nich je například stále se rozšiřující individualistická společnost, v rámci které jedinci touží místo vztahu například objevovat planetu a pracovat na svém vývoji a kariéře.

V dnešní době je také snazší si dojít pro novou věc než si opravit tu stávající, což platí i pro vztahy. I proto se někdy lidé snaží své pocity utěsnit a s partnerem je neřešit, aby krizové situaci předešli, a sami pak trpí.

Fenomén jménem ghosting

Kde jsou doby, kdy udatní pánové museli zdolat několik desítek kilometrů na koni, jen aby si se svojí milovanou dámou mohli vypít v parku čaj. Dnes je seznámení jednodušší než kdy jindy a mnohdy k němu stačí jen pár kliků. To samé ale bohužel platí i pro rozcházení.

Zatímco na začátku nového tisíciletí byl za nejhorší druh rozchodu považován ten přes SMS zprávu, dnes se laťka ještě snížila. Čím dál tím častěji jsme totiž svědky takzvaného ghostingu, což v podstatě znamená vypařit se a nezanechat po sobě žádné stopy.

Vztah: značka bezproblémový

Další z typických vlastností dnešních mladých vztahů je bezproblémovost. Vždyť reálných problémů je v životě až dost, tak proč bychom je měli mít i ve vztahu?

Faktem bohužel je, že jen několik málo lidí dojde k dokonalému souznění bez sebemenšího konfliktu. Ty jsou naopak spíše běžnou součástí vztahů.

V dnešní době je také snazší si dojít pro novou věc než si opravit tu stávající, což platí i pro vztahy. I proto se někdy lidé snaží své pocity utěsnit a s partnerem je neřešit, aby krizové situaci předešli, a sami pak trpí.

Romantiku nahradily seriály a pohoda

Romantické večeře, nekonečně dlouhé večerní procházky, chození do divadel, kin nebo galerií postupně začíná nahrazovat fenomén, který můžeme nadneseně pojmenovat „Netflix a Chill“.

Sledování seriálů doma už totiž není jen způsob trávení volného času pro singles, stává se z něj regulérní rande. Na náročnější aktivity už zkrátka není čas, prostor ani energie. To ale neznamená, že neexistují jedinci, kteří nechtějí do svého protějšku investovat. Musíte se jen naučit lovit ve správných vodách.

Zdroj: www.novinky.cz